Sık Sorulan Sorular

ANTICOR PRO VE PROFEX SIVILARI NELERDİR?

Bu iki malzeme yurt dışından ithal edilen gelen özel kimyasallardan meydana gelmektedir. Geliştirilmesi Tübitak ile ortaklaşa yapılan uzun uğraşlar ve çalışmalar sonucunda oluşturulmuştur.

Bu sıvılar, tesisatın kireçlenme ve paslanma oluşumunu engellerken, kombi, radyatör ve boru tesisatını korumaktadır.

Her üç yılda bir Anticor sıvısının yenilenmesi tavsiye edilmektedir.

SADECE TEMİZLEME İŞLEMİ YETERLİMİDİR?
Kesinlikle HAYIR.  Tesisat temizleme sonrasında oluşan kirlenmeler temizlenmektedir. Fakat korozyon etkisi  daha sonra tesisat da tekrar ortaya çıkacaktır.TEMİZLEME İŞLEMİ SONRASINDA TESİSATINIZA KORUYUCU SIVI EKLENDİĞİNDEN EMİN OLMALISINIZ.
PETEKLERİM YETERİNCE ISINMIYOR, TEMİZLEME HİZMETİ BU SORUNU ÇÖZERMİ?

Kesinlikle.  Tesisat temizleme işlemi sırasında kullanılan PROFEX sıvısı petekler içerisinde oluşan tüm pas ve kireç tortularını çözerek, tesisatın su dolaşımını sağlar, peteklerin homojen şekilde ve konforlu ısınmasını sağlar.

TESİSATIMI NEDEN TEMİZLETMELİYİM ?
Isıtma tesisatları içerisinde bulunan farklı metal ve plastikler ile tesisat akışkanı olan su, sürekli bir kimyasal reaksiyon içerisindedir. Bu etki sonucu ortaya çıkan olaya korozyon denilmektedir. Farklı metallerin bir ara bulunması ile galvanik korozyon, suyun metaller üzerinde oluşturduğu etkiye ise kimyasal korozyon adı verilmektedir.   Korozyon , metallerden aşındırdığı malzemeler ile suyu paslı ve kireçli bir yapıya dönüştürmektedir. Oluşan bu pas ve kireç zaman içerisinde tabakalar oluşturarak boru çapları düşürmekte, panel yüzeylerini kaplayarak ısı aktarımını azaltmaktadır.

Bu olumsuzluklar yakıt sarfiyatını artırmakta, kullanılan ürünlerin ömrünü kısaltmaktadır.

Yüzlerce villa, daire ve merkezi sistem uygulaması,
2010 yılı içerisinde firmamızı tercih eden 1000'in üzerinde müşterimize teşekkür ederiz...